6/08/2018

Kwiecista sukienka maxi Tova w stylizacjiWitajcie :) Maria Antonina, XVIII-wieczna królowa Francji pod koniec wieku wymyśliła suknię, która w nieco zmienionej formie zatriumfowała w modzie na początku XIX wieku. Suknię nazwaną później "koszulką królowej", uszytą z cienkiego muślinu, luźną, przepasaną jedwabną szarfą, obmyśliła znużona niewygodnymi, dworskimi strojami, zafascynowana ideą prostego życia na łonie natury. Suknia jak na owe czasy była bardzo prosta, a jednak miała w sobie coś przyciągającego i wykwintnego. 

Kiedy w zeszłym roku zobaczyłam długą sukienkę marki Tova, od razu przyszła mi na myśl Maria Antonina i jej "koszulka". Pomyślałam, że ta zwiewna, romantyczna sukienka to unowocześniona wersja "koszulki królowej" ;)Potem przyszły mi na myśl romantyczne heroiny czarnych romansów, jak Emilia z Tajemnic zamku Udolpho Anny Radcliffe. Następnie Gala, żona Salvadora Dali i całe to surrealistyczne i artystyczne środowisko, w którym żyli. Na koniec przypomniałam sobie kadry z filmu "Vicky Cristina Barcelona" Woody Allena; niewątpliwie "Cyganeria" od Tovy, bo tak nazywa się sukienka, o której mowa, pasowałaby do przedstawionej w filmie bohemy. 
  

Na rynku jest dużo sukienek maxi, ale ta urzekła mnie szczególnie. Kolorystyka, wzór, a także krój, z zapinanym na guziczki przodem sprawiają, że sukienka jest wyjątkowa. Prosta i wygodna w noszeniu, a równocześnie nietuzinkowa i bogata. 

Wiedziałam, że muszę ją mieć. W zeszłym roku wyczerpał się jej zapas, na szczęści w tym model został wznowiony i mogę się cieszyć swoją "Cyganerią" ;)

Do tej sukienki potrzebne jest tło w postaci zabytkowych budynków lub pięknych roślin i kwiatów. Wybrałam tę drugą opcję i zdjęcia w Palmiarni. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Myślę, że sukienka pasowała do tej scenerii jak żadna inna.

Sukienka - Tova
Biżuteria - Tous
Zegarek - Apart Elixa
Torebka - Michael Kors
Buty - F&F

*Foto Krzak

Copyright © 2017 Szafa Angeli